Mucizeler Kursu

Bu kurs Mucizeler Kursudur, seçmeli ders değildir, sınıfı geçmek için alınması zorunludur. Gönüllü olan şey, sizin kursu alma zamanınızdır.
 
Kurs tüm dünyada uygulanan ve zihnin özgürleşmesi ile gerçekleşen ruhsal bir zihin dönüşüm çalışmasıdır.
Sadece sevgi olduğumuz gerçeğine uyanış, ÖZ’e ve SEVGİ’ye dönüş yolculuğudur.
 
Huzur, mutluluk, sevgi gibi içimizdeki kaynaklara erişmemizi sağlayan kurs, içsel bilgeliğimizi ortaya çıkarır. Dünyaya yüklediğimiz anlamlardan başlayıp, yaşama bakış açımızdan fiziksel koşullarımıza kadar her şeyi etkiler. 
 
Günümüzde “Şimdinin Gücü” kitabının ve daha pek çok popüler spiritüel kitabın yazarı Eckhart Tolle, Sevgiye Dönüş kitabı uzun süre bestseller olmuş Marianne Williamson, The Work adlı çalışmanın yaratıcısı Byron Katie, küresel tanınırlığıyla Oprah Winfrey gibi dünyaca ünlü yazarlar ve düşünürler, Kurstan ilham almış ve birçok alana kursun bakış açısını yansıtmışlardır.
Kurs, zihnin sınırlarından özgürleşmesi için tasarlanmıştır. Zihin dönüşümünü gerçekleştirerek içsel rehberinizi bulmaya yönelik ruhsal bir süreçtir. Bununla birlikte modern bilimsel gelişmeler kursun ders bilgilerini doğrular niteliktedir.
Kurs, ruhun bilimini ve bilgisini sunarak, bu bilgiyi, kursun sistemini takip eden her insan için erişilebilir kılmaktadır. Kursun amacı; sizi mucizelerin mümkün olduğu, sevgi,  neşe ve huzurun var olduğu bilince ulaştırmaktır.

Kurs, kim olduğumuz ve dünyanın zihinsel gerçekliği ile ilgilidir. Görüşünüzü netleştirir, yaşamınızın amacını kavramanız için size bir zemin sunar ve dünyayı tamamen yeni bir gözle görmenize yardımcı olur.
Kurs, zihninizde tam bir dönüşüm yaratarak herkese, her şeye ve her duruma karşı yaklaşımınızı değiştirmektedir. Kursun sunduğu bu güçlü zihin eğitimi; anda kalma, bütünlüğü ve özün varlığını hissetme halini zihne yerleştirir.

Kurs orijinalinde kitap olarak 3 ana bölümden ve 1588 sayfadan oluşmaktadır.

Öğrenciler İçin Çalışma Kitabı bölümü; 365 ders ve bu derslerin günlük egzersizlerinden oluşan bir zihin eğitimini içerir.

Her dersin kendine özgü bir uygulama biçimi vardır. 365 günlük eğitim, tam bir zihinsel arınma sunmaktadır.

Kurs olarak gerçekleştireceğimiz Çalışma Kitabı bölümü; 365 dersten oluşan bir yıllık bir süreçtir. Her ders bir gün için tasarlanmıştır.

Her haftanın aynı günü verilen yedi günlük dersler, o hafta her gün tek tek uygulanır.Dersler gün içerisinde günlük yaşam akışınızı etkilemeden sadece o günkü dersin merkezi düşüncesini içinizden tekrarlayarak yapılır.

Bu şekilde zihniniz, geçmişin ağırlıklarından geleceğin yüklerinden kurtulur ve derin bir özgürlük ve neşe deneyimlersiniz. “An’da” olmak demek aslında zihninizin tüm korku düşüncelerinden arınmış olduğu, mucizelerin görünür olduğu zihinsel bir haldir. Kurs, kendisini sevgiye dönüş olarak tanımlamaktadır. Aslında sevgiye dönüş; ÖZ’e dönüştür.

 

Metinler bölümü, kursun sistemini açıklamakta ve teorik bilgiler vermektedir.

 

Öğretici Rehberi bölümü ise kursun öğretilmesi konusunda bilgiler içermektedir.


Kursun hiçbir din, ırk, kültür, felsefe veya düşünce sistemi ile ilişkisi yoktur. Tamamen bağımsız bir bilgi kaynağıdır. Herkesi, her şartta ve sorgulamaksızın kabul eden bir yapıya sahiptir. Çünkü bilgi özgür, kelimeler tamamen kişiseldir. Hiçbir hazırlık veya özel çalışma gerektirmez, önceden herhangi bir uygulama yapmış olmanıza gerek yoktur. Herkes için, her zaman uygundur.

 

Kurs; gerçek ve gerçek olmayan arasında, bilgi ve algı arasında belirgin bir ayrım yapar. Bilgi hakikattir. Hakikat değiştirilemez, başı ve sonu yoktur, zamana ve mekana göre değişiklik göstermez. Algı dünyası ise, zamanın, değişimin, başlangıçların ve bitişlerin dünyasıdır. Değişkenlik gösterir. Gerçeğe değil yoruma dayanır. Ölüm, kayıp ve ayrılık inancı üzerine kurulmuştur. Kurs, algı ve yorumlardan oluşan illüzyonlar dünyasından bizi hakikate doğru götürür. Acı, keder, kuşku, öfke, kırgınlık gibi bizi altüst eden duyguları oluşturan alışa geldiğimiz düşünce sistemimizi değiştirir. Beynimizde yavaş yavaş yeni bir nörolojik ağ oluşturur. Doğruluğunu sorgulamadan inandığımız yargı ve yorumlarımız nedeniyle acı çekmeyi bırakırız. Kısıtlı bakış açımız, hatalı algılarımız gider ve yerine bağışlamanın huzuru ve hakikatin görüntüsü gelir.

Mucizeler Kursu, özgün Türkçe çevirisi ile uygulanmaktadır.


Giriş bölümünde kurs şu şekilde özetlenmektedir:

Bu kursun dersleri seçmeli ders değildir, sınıfı geçmek için alınması zorunludur. Gönüllü olan şey, sizin kursu alma zamanınızdır.


Bu kurs şu şekilde özetlenebilir:

Gerçek olan tehdit edilemez.

Gerçek olmayan var olamaz.

Gerçek huzur burada yatar…