Doğal Nefes

  • NEFES ALMAZSAK NE OLUR?

Bu sorunun cevabı çok net, ölürüz ama “az nefes alırsak ne olur?” esas bu soru önemli.

Az ya da kısıtlı nefes aldığımızda, hücrelerin sağlıklı kalması için gerekli olan oksijenin vücuda girişini ve dolaşımını engellemiş oluruz. Oysa bedenimizin sağlıklı olabilmesi, hücrelerimizdeki oksijen miktarı ile doğru orantılı. Hücrelerimizde ne kadar oksijen varsa, o kadar sağlıklıyız. Ancak ihtiyacımız olan oksijenin de tamamını alabilmek, ne kadar rahat ve tam nefes alabildiğimize bağlı. Yani yaşam kalitemiz, nefes kalitemize bağlı.

YAŞAMAK İÇİN NEFES ALMAMIZ GEREKİYOR. İYİ YAŞAMAK İÇİN İYİ NEFES ALMAMIZ GEREKİYOR.

Yeni Bir Nefes, Yeni Bir Siz, Yeni Bir Hayat…

Nefes alış veriş şeklinizi değiştirerek, yani bebekliğinizdeki gibi kesintisiz ve derin nefes alarak gerçek potansiyelinizi keşfetmek, hayatınızda neleri değiştirebileceğinizi görmek istemez misiniz?

DOĞAL, AÇIK BİR NEFESE SAHİP OLMAK FİZİKSEL DÜZEYDE NE İŞE YARAR?

Kanımızdaki oksijen oranı artar. Tüm hücrelere oksijen gitmeye başlar.Böylece daha canlı, dinamik, güçlü, sağlıklı, dengeli oluruz.
Detox etkisi yapar. Toksinlerin %70 i nefes yoluyla atılmaktadır. İyi nefes alırsak, iyi nefes veririz. Böylece hızlı toksin atmaya başlarız.
Kişisel dengeyi arttırarak dayanıklılık kazandırır.
Bağışıklık sistemimizi güçlendirir.
Hücre yenilenme hızını artırır. Böylece daha genç kalırız ve sağlıklı oluruz.

DOĞAL, AÇIK BİR NEFESE SAHİP OLMAK ZİHİNSEL VE DUYGUSAL DÜZEYDE NE İŞE YARAR?

Anda kalırız.
Doğal Nefes, bilinçaltını temizler.
Kendimizi huzurlu, dingin ve rahat hissetmeye başlarız.
Hücre hafızamızda kayıtlı eski travmaları siler, problemli enerjiler dönüşür. Böylece daha net düşünmeye başlarız.
Konsantrasyonumuz artar. Karar alma mekanizmamız hızlanır.
Öfke, korku, endişe, suçluluk ve keder gibi bastırılmış duyguları temizler.

NEFES KAPASİTEMİZ ARTTIĞINDA NE OLUR?

Nefesinizdeki limitler kalktığında, hayatınızdaki limitlerin de nasıl kalktığına inanamayacaksınız. Bunun için yapmamız gereken, o limitlediğimiz, tuttuğumuz, sınırladığımız mevcut nefes alışkanlığımız değiştirmek ve nefes kapasitemizi arttırmak. Nefesimizdeki o limitler kalktığında, hayatımızdaki limitlediğimiz, baskıladığımız konular da çözülecek.Peki nasıl olacak derseniz: Mevcut nefes alışkanlığımızı değiştirerek.

NEFESİNİZİ DEĞİŞTİRİN, HAYATINIZ DEĞİŞSİN !

NİÇİN NEFES KOÇUYLA ÇALIŞIRIZ?

Bir nefes seansında amaç, nefesi gitmediği yerlere ulaştırmaktır. Bunun için, kişi nefes alıp verirken, Nefes Koçu eliyle nefesi gitmeyen bölgelere yönlendirir. Kişi kendi nefes alışkanlığını göremediği için, kendi kendine nefesini de açamaz. Nefes Koçu, biz nefes alıp verirken başımızda durur, nasıl nefes aldığımızı , bedenimizin hangi bölgelerine nefesin gitmediğini tespit eder. Dolayısıyla nefesin gitmediği bölgelerde ve doğal olmayan alışkanlıklar üzerinde çalışır. Böylece doğal nefesimizi bulmamıza yardımcı olur.