[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.71″ background_layout=”light” text_orientation=”left” border_style=”solid”]

Ekim ayından beri Türkiye’yi de etkisi altına alan global krizin etkilediği sektörlerin başında gayrimenkul geliyor. Beşyıldız Yuvataş İnşaat’ın Genel Koordinatörü Güzin Ervardar, kriz nedeniyle gayrimenkul stoklarında artma olduğunu kaydediyor.
Krizden dolayı sabitlenen ya da düşürülen konut fiyatlarının tüketiciler için son fırsatlar olduğunu belirten Ervardar, ev sahibi olmak isteyenlerin bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini vurguluyor…
Kurtköy Yenişehir Bölgesi’nde yapımına devam edilen AlizePark Evleri ile tüketicinin yoğun ilgisini çeken Beşyıldız Yuvataş İnşaat’ın Genel Koordinatörü Güzin Ervardar, yaşadığımız ekonomik kriz döneminde emlak sektörü ile ilgili olarak tüketicilere tüyolar verdi…

– Ekonomik kriz gayrimenkul sektörünü nasıl etkiledi?
Güzin Ervardar:
 Ekim ayından beri Türkiye’yi de etkisi altına alan global krizin etkilediği sektörlerin başında gayrimenkul sektörü geliyor. Bu yüzden de stoklarda artma olduğu gözleniyor. Yaşanılan olağanüstü dönemden dolayı firmalar fiyatlarına artan maliyetlerini yansıtamadıkları gibi ya fiyatlarını sabit tuttular, ya da indirim yoluna gittiler. Ayrıca tüketiciyi cesaretlendirmek için çok uygun şartlar içeren ödeme koşulları da sundular. Kriz ortamının getirdiği, iş hayatındaki belirsizlikten ötürü tüketiciler sağlanan tüm olanaklara rağmen çekimser kalmayı tercih etti. Fakat ne olursa olsun, Türk insanı için emlak her zaman en iyi yatırım aracı olmuştur.

– Yerel seçimlerin tamamlanması satışlara nasıl yansıdı?
Güzin Ervardar:
 Seçim sonrasında, piyasalardaki bir miktar rahatlama ve KDV indiriminin getirdiği rüzgar ile tüketiciler tekrar emlak ile ilgilenmeye başladı. Bu doğal bir süreçtir çünkü en azından ihtiyaç amaçlı talepler çok da ötelenemez.

-Peki bu süreçte tüketicilere önerileriniz nelerdir?
Güzin Ervardar:
 Krizden dolayı oluşan güvensizlik ortamının dağılmaya başlaması ile tekrar gayrimenkul ile ilgilenen tüketicilerin satın alma kararlarını daha çabuk vermesini öneriyorum. Çünkü uzun bir süre artan maliyetlere direnen firmalar artık kırılma noktasına geldi. Bu yüzden de önümüzdeki günlerde tüm firmalar artan maliyetlerini fiyatlarına yansıtmak durumunda kalacak.
Yavaş yavaş tekrar hareket kazanan emlak sektöründe, uygun fiyat ve ödeme koşullarında son dönemleri yaşadığımızı söylemek isterim. Tüketicilerin bu koşullarda ve fiyatlarda, satın alma kararlarını vakit kaybetmeden vermelerini tavsiye etmek istiyorum.

– AlizePark Evleri hakkında da kısaca bilgi verir misiniz?
Güzin Ervardar:
 120, 140, 170 ve 195 m2’lik daire seçenekleri sunulan AlizePark Evleri’nde daire fiyatları büyüklüklerine göre 195.000 TL ile 335.000 TL arasında değişiyor.

Haber kaynağı; ailem.com

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]